שאלות ותשובות

? איך אני מגיש תביעה כתוצאה מרשלנות רפואית

ע”פ המשפט הישראלי על מנת להגיש תביעה לבית המשפט בעניין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית חייבים להגיש בצירוף חוות דעת רפואית של מומחה בתחום הרשלנות.

? האם באפשרותי לקבל את כל התיק הרפואי שלי מבית החולים או מקופת החולים

אנו אוספים את החומר הרפואי באמצעות טופס ויתור סודיות רפואית (וס”ר) עליו הנך חתום ואותו אנו שולחים לבית החולים בצירוף מכתב מסודר. בהתאם לחוק זכויות החולה על המוסד הרפואי חובה להעביר לידיך את מלוא החומר הרפואי על הטיפול שקיבלת.

? כיצד אני יודע לאיזה מומחה לפנות על מנת שייתן לי חוות דעת להגיש לבית המשפט וכמה זה אמור לעלות

משרדנו עובד באופן ישיר וקבוע עם מגוון רב של מומחים רפואיים, המעניקים חוות דעת רפואיות. אנו פונים אליהם לצורך הכנת חוות הדעת וכמובן שהם גם בודקים אותך ועוברים על כל החומר הרפואי. עלות חוות דעת עולה בין 3000- 20000 ₪ (תלוי בתחום הרפואה).

? תוך כמה זמן עליי להגיש תביעה בגין פגיעה בתאונת דרכים

את התביעה יש להגיש תוך 7 שנים מיום התרחשות התאונה. אולם, כאשר נפגע אדם שביום התאונה היה
מתחת לגיל 18, יוכל להגיש את תביעתו תוך 7 שנים מיום הגעתו לגיל 18.

? אם נפגעתי בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה. את מי אני תובע

כאשר תאונת דרכים שהינה גם תאונת עבודה זכאי הנפגע לתבוע הן את ביטוח החובה של הרכב והן את המוסד לביטוח לאומי. אולם, הנפגע אינו מקבל פיצוי כפול ומומלץ להתייעץ עם עורך דין העוסק בתאונות דרכים אשר יסביר לנפגע כיצד ניתן לקבל את הפיצוי המירבי במקרה כזה וכיצד להתנהל מול הגורמים השונים.

? נפגעתי בתאונת דרכים מסוג “פגע וברח” בה זהות הנהג אינה ידועה. מה עושים

קיימים מקרים בהם אדם נפגע בתאונת דרכים מסוג “פגע וברח”, וכתוצאה מכך זהות הנהג אינה ידועה. במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד קרנית, תאגיד אשר הוקם לצורך פיצויי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח במטרה לתת פיצוי גם לנפגעים שאין ביכולתם לתבוע חברת ביטוח.